Máme pre vás 3 tipy, ako si vybrať správne

Základ je správny rozmer

Lôžko kupujte vždy minimálne o 25 centimetrov dlhšie, než je vaša výška. Získate tak priestor pre dostatočne dlhý matrac.
Ak vyberáte posteľ pre dieťa, poobzerajte sa po lôžku s možnosťou predĺženia dĺžky. Jednoducho ho nastavíte podľa toho, ako vaše dieťatko porastie.
Šírka matraca pre pohodlný spánok by mala byť minimálne 90 centimetrov. Posteľ s užšími rozmermi preto radšej vyraďte z hľadáčika. Ideálna výška postele aj s matracom je potom 45 až 55 centimetrov. Starším ľuďom odborníci odporúčajú postele vyššie, pretože sa im z nich bude lepšie vstávať.

Masívna konštrukcia môže prekážať

Rám postele má nielen ozdobnú, ale aj praktickú funkciu. Čelo pri hlave vás napríklad chráni pred prievanom a pohodlne sa o neho opriete. Čelo v nohách postele naopak dôležité nie je a často aj prekáža. Praktické je ale u detských postieľok, kde sa hodí prikúpiť aj bočnice.

Ak ste menej šikovní, vyberajte posteľ so širšími nohami alebo plnou spodnou časťou. O tenké nohy totiž ľahko zakopnete a pri náraze si môžete zlomiť prsty.

Kvalitný matrac podporí dobrý spánok

Starostlivo vybranou posteľou to ale nekončí. Rovnako dôležitý je aj kvalitný matrac. Jeho výber ovplyvňuje hneď niekoľko pravidiel. Okrem rozmerov sa zamerajte napríklad na tvrdosť. Rovnako ako u výšky matraca platí, že čím viac kíl máte, tým tvrdší matrac potrebujete.
Trendom sú matrace zo studenej peny, ktoré prispôsobujú svoju tuhosť a tvar podľa absorbovaného tepla, takže dokonale skopírujú tvar vášho tela.
Alergici zase ocenia matrace z latexu, ktoré odolajú plesniam a baktériám. Zároveň majú výborné ortopedické vlastnosti.

Radi vás budeme sprevádzať vhodným výberom novej postele

POTREBUJETE POMÔCŤ S VÝBEROM? OBRÁŤTE SA NA NÁS.