TRÁPI VÁS BOLESŤ KRÍŽOV?

Vieme ako vás jej zbaviť

Prirodzená reakcia

Tie najlepšie matrace na svete – kde vynikajúce ručné remeselné spracovanie kombinuje tie najlepšie materiály a vytvára tak bezkonkurenčný luxus, pohodlie, podporu a hodnotu.

CoolMax

Výsledkom je vysoká priedušnosť zaisťujúca dokonalú reguláciu telesnej teploty a dostatočný komfort aj pri vysokých teplotách. Medzi ďalšie vlastnosti COOLMAXu patrí rýchle usychanie.

Zvýšený komfort

Podpora tlakových bodov, ako sú boky a plecia

Prírodné vlákna

Nevytvárajú kolísku zmierňujúcu tlak rovnakým spôsobom, ako sa bežne používa pena, mikrovlákna alebo iné materiály.

Separácia pohybu

Znamená to, že sa nemusíte báť, že svojho spiaceho partnera zobudíte zakaždým, keď vyleziete do postele alebo z nej alebo zmeníte polohu.

Bolesť spodnej časti chrbtice vie byť naozaj nepríjemná a odstaviť človeka od bežných činností na poriadne dlhý čas. Najmä ak máte sedavé zamestnanie, menej pohybu a stres, bolesť krížov na seba nenechá dlho čakať. Narúša vám nočný spánok aj fungovanie počas dňa.

Existuje však viacero spôsobovať, ako sa jej zbaviť, v prípade ak sa nejedná o problém, ktorý treba riešiť odborným lekárskym prístupom.

Objavte čaro pohybu

Zostať aktívny patrí medzi jeden z najefektívnejších spôsobov, ako udržať bolesť chrbta na uzde. V prípade, že je vaša bolesť nárazová a akútna, v prvom momente si doprajte odpočinok. Po miernom poľavení bolesti sa skúste postupne rozhýbať, premasírovať si boľavé miesto, uvoľniť svaly a začať s ľahkou aktivitou.

Pravidelné masáže a pohyb by vám pri dlhodobej bolesti chrbtice mali pomôcť. Aj keď za masáže zrejme niečo zaplatíte, každodenné prechádzky do práce či z práce vás nebudú stáť nič. Chôdza skvele posilňuje svaly, ktoré udržujú telo vo vzpriamenej polohe a zlepšuje stabilitu chrbtice. Ešte žiadanejšia je pri sedavom zamestnaní. Dlhé sedenie totiž zaťažuje bedrovú chrbticu a spôsobuje bolesť v dolnej časti chrbta. Práve preto je dobré robiť si občasné prestávky na krátke prechádzky aj počas pracovnej doby. Aj keď len ku kolegovi a naspäť.

Praktizujte správne cvičenia

Pre našu chrbticu je pohyb prirodzený. Práve pri jeho obmedzení dochádza často k bolestiam. Existujú však jednoduché cviky na pretiahnutie chrbtice, ktoré vám pomôžu zjemniť bolesti a zlepšiť jej pohyblivosť. Vykonávajte ich však pomaly, vykonávajte ich na rovnom, pevnom povrchu a nechoďte za svoj prah bolesti.

Skúsiť môžete rôzne cviky, naťahovanie podkolennej šľachy v ležme, priťahovanie kolena k hrudníku, Koblerovu pózu, naťahovanie hruškovitého svalu, výpady dopredu či stehenný strečing a strečing chrbtice. Prípadne siahnuť po ucelených overených cvičebných metódach ako napr. SM systém.

Bolesť chrbta nechajte odplávať

A to doslova. Práve pri plávaní sa do pohybu aktívne zapájajú všetky svaly nášho tela bez akejkoľvek záťaže či tlaku na chrbticu, keďže voda telo nadnáša. Je však potrebné zvoliť správnu techniku, pretože pri niektorých sa chrbát a krk dostávajú do zaťažujúcej polohy. Ak vás trápi bolesť krížov, určite odporúčame pravidelné návštevy plavárne.

Je známou skutočnosťou, že asi tretinu každého dňa strávite v posteli. Ak sa však tento čas použije na nepokojné hádzanie a otáčanie, jedna vec je jasná: vaše celkové zdravie bude trpieť.

Štúdie Národných inštitútov zdravia (NIH) ukazujú, že ľudia, ktorí dobre spia, majú viac zdravotných výhod.

Lepšie zvládajú stres a majú viac energie. Tiež minimalizujú riziko prechladnutia a ešte závažnejších chorôb, ako je hypertenzia a cukrovka.

Váš matrac zohráva veľkú úlohu.

Chiropraktici povzbudzujú ľudí, aby si kúpili matrac, ktorý sa prispôsobuje prirodzenej krivke chrbtice, pričom rovnomerne rozdeľuje tlak po tele. Nastaviteľné postele môžu byť dobrou voľbou pre tých, ktorí zdieľajú spoločnú posteľ, alebo ak potrebujete spať so zdvihnutou hlavou pre akékoľvek problémy s dýchaním.

Dobrý matrac tiež presne reguluje telesnú teplotu. Prečo je to dôležité? Pri spánku na matraci, ktorý je v zlom stave, sa zvýši teplota tela, ktorá generuje pot. Váš srdcový rytmus a krvný tlak sa zodpovedajúcim spôsobom zvýšia a v dôsledku toho bude vaše dýchanie nepravidelné, čo často narušuje spánok.

Radi vás budeme sprevádzať vhodným výberom matraca

Potrebujete pomôcť s výberom? Obráťte sa na nás.

JFblog - obľúbené témy, ktorými sa môžete inšpirovať

DizajnTipy
26 októbra, 2020

Dizajnové trendy na rok 2021

VIAC VIAC O VNÚTORNÝCH DIZAJNOVÝCH TRENDOCH, KTORÉ MAJETE SLEDOVAŤ V ROKU 2021 Rovnako ako v roku 2020, 2021 sa nebude líšiť ani širokou škálou trendov…
DizajnTipy
15 júla, 2014

Ako vyzdobiť kombinovanú malú obývaciu izbu s jedálňou

Pozrite si inšpirácie, ako aj z obmedzeného priestoru vyťažiť čo najviac   To, že máte málo miesta, ešte neznamená, že musíte obetovať štýl. V dnešnom…
Tipy
14 februára, 2014

10 tipov ako zladiť nábytok v spálni

Vytvorenie dobre zladenej spálne s rozpočtom nie je len o kúpe zodpovedajúcich prikrývok a obliečok na vankúše z lacných obchodov s domácim nábytkom. Musíte tiež…