Viete si vybrať správne?

Je potrebné si najprv zvoliť šírku a výšku dverí podľa stavebného otvoru.

Typ dverí
V dnešnej dobe máme na výber z rôznych typov dverí: jednokrídlové, dvojkrídlové, vchodové, Interiérové dvere, protipožiarne, bezpečnostné, sklenené dvere.

Povrch dverí
Pri výbere dverí je vhodné najprv sa rozhodnúť, či sú pre Vás vhodné dvere s povrchom z prírodných materiálov, t.j. dreva (to sú typy z masívu alebo dyhované dvere) alebo dvere s umelými povrchmi (farbené, fólia, laminát). Obidve skupiny označujeme ako drevené dvere.

Model dverí
Pri výbere modelovej rady dverí prichádza priestor pre Váš osobný vkus a preferencie voľby vhodného designu tak, aby ladili s okolitým prostredím a doplnkami vo Vašom interiéri. Dnes je už možnosť vybrať si aj dvere s rôznymi sklenenými výplňami.

Smer otvárania dverí
Rozmiestnenie dverí vyplýva z pôvodného stavu dispozičného riešenia priestorov a ich prepojenia. Preto je pred objednávaním dverí potrebné vedieť smer otvárania dverí. Dvere sa vždy musia otvárať smerom k Vám. Ak máte pánty po pravej ruke, sú dvere pravé. Ak máte pánty po ľavej ruke, sú ľavé.

Vyber dverí podľa pántov

Falcové dvere (dvere s polodrážkou) zabezpečia, aby aj pri prípadnej zmene nastavenia alebo drobnej závade (odlepenie PUR peny, zmena rozmeru dverí so zmenou vlhkosti vzduchu v jeseni a zime a pod.) dvere fungovali a nezadierali do zárubne. Závesy pre dvere s polodrážkou sú veľmi lacnejšie a umožňujú jednoduchú reguláciu, ktorá zabezpečí presné nastavenie Vašich dverí.

Bezfalcové dvere (dvere bez polodrážky) predstavujú výhodu, že krídlo je v jednej rovine so zárubňou. Avšak oproti falcovým dverám vôľa medzi krídlom a zárubňou je malá a vidieť aj 1 mm rozdiely. Existujú rôzne typy závesov pre dvere bez polodrážky.

Galéria našich realizácií