Návod na hygienu domova

 

Kvôli globálnemu prepuknutiu koronavírusu sa každému odporúča, aby trávil všetok čas doma a znižoval tak šírenie vírusu. COVID-19 spôsobil, že ľudia sú opatrnejší, a snaží sa prijať preventívne opatrenia, aby nedošlo k ovplyvneniu. Aj keď je umývanie rúk jedným z najdôležitejších spôsobov, ako zabrániť šíreniu COVID-19, je tiež nevyhnutné bojovať proti baktériám a škodlivým patogénom vo vašej domácnosti tak, že ich budete udržiavať čisté.

Pretože je každý doma v izolácii, mali by jednotlivci správne čistiť, dezinfikovať a dezinfikovať povrchy domácnosti, aby sa znížilo vystavenie nebezpečným choroboplodným zárodkom a vaša rodina bola zdravá.

Pri upratovaní domácnosti sa na čalúnený nábytok zvyčajne zabúda. Pomocou niektorých z týchto opatrení vo svojom každodennom živote zaistite bezpečnosť svojich blízkych. Tu je niekoľko tipov na sanitáciu čalúneného nábytku.

Vaše zdravie je na prvom mieste

Mnoho ľudí pravidelne zabudne vyčistiť niektoré časti svojho nábytku. Kvôli pandémii je však dôležité venovať veľmi veľkú pozornosť ich okoliu, aby sa zabezpečilo jeho dobré zdravie. Udržiavanie dobrého zdravia v rámci izolácie seba samého je teda jedným krokom. Konkrétne je veľmi dôležité čistenie nábytku, v ktorom trávime väčšinu času.

Či už je to pohovka, na ktorú si sadnete, alebo posteľ, na ktorú si ľahnete, čistota čalúneného nábytku zaručuje, že vy i mnohí ďalší budete mať istotu, že zabránite šíreniu vírusu. Pri čistení nábytku je treba mať na pamäti niekoľko vecí:

– Začnite umývaním rúk mydlom a vodou (približne 20 s)
– Noste rukavice, ktoré vás chránia pred škodlivými patogénmi
– Vysávajte často, najmä na malých plochách, ako sú štrbiny
– Oprášenie nábytku
– Používanie dezinfekčných prostriedkov vhodných pre materiál nábytku

Ako dezinfikovať poťahový nábytok

Existuje mnoho spôsobov, ako sa vyrovnať s čistením iného čalúneného nábytku. Či už to môže byť odstraňovač škvŕn, čistič kože, roztok na poškriabanie alebo dokonca leštidlo na drevo. Počas izolácie však nie je potrebné zdôrazňovať, ktorý produkt by ste si mali kúpiť. Kreativita a domáce opravné prostriedky sú rovnako prospešné aj pri čistení nábytku! Ako už bolo spomenuté, vysávanie malých plôch, ako sú štrbiny a oprašovanie nábytku, sú spôsoby, ako zabezpečiť, aby nábytok zostal čistý.

Nechajte odpoveď