Vytvorenie dobre zladenej spálne s rozpočtom

nie je len o kúpe zodpovedajúcich prikrývok a obliečok na vankúše z lacných obchodov s domácim nábytkom. Musíte tiež vytvoriť rozmanitosť v osvetlení, zariadeniach a dekoráciách a zároveň sledovať tému, ktorá spája dizajnové prvky. Viac sa o tom dozviete v tomto príspevku.

Vyberte si motív alebo motív dizajnu

Zdobenie predstavuje nekonečné možnosti pre váš interiér, pretože existuje veľa kusov domácich dekorácií a nábytku, ktoré môžete kombinovať. Navyše, materiálne možnosti môžu byť ohromujúce. Je ťažké vytvoriť dizajn miestnosti, ktorý nájde dokonalú rovnováhu medzi chaosom a koordináciou.

Pred zdobením svojej spálne majte na pamäti tému alebo motív. Určuje opakujúce sa prvky použité v priestore, aby sa zabezpečila konzistencia návrhu. To dáva oblasti pocit súdržnosti. Ak sa chystáte pre rustikálno-elegantnú estetiku, nemôžete zostať ďalej od dekorácií, svietidiel a nábytku z dreva, tepaného železa a tkaných materiálov. Ak chcete svoju izbu prerobiť na boho štýl, držte sa textúrovaného ľanu a farebných dekoratívnych kúskov.

Postavte nábytok okolo jedného kusu nábytku

Jednou z najťažších častí zdobenia priestoru je vedieť, kde začať. Mali by ste najskôr vymeniť látky, vymaľovať svoju stenu alebo nakúpiť domáci nábytok?

Týmto si prešlo veľa interiérových dizajnérov, ktorí poskytujú rovnaké rady vždy, keď sa ich na to spýtate. Povedia vám, aby ste si vo svojej izbe vybrali jednu vec, ktorú absolútne milujete, a postavte ju okolo nej. Môže to byť záves na stenu, stolička, luster, váza na kvety – čokoľvek. Jednoduchšie však bude vybavenie, ak si vyberiete niečo veľké. Takto si pri navrhovaní svojho priestoru musíte kúpiť iba menší dekor a nábytok (t. J. Lampy a nočný stolík).

 

Koordinujte farby dekorácie a nábytku

Spálňa je miestom pre pokoj, intimitu a relax. Takže, prvé veci ako prvé: najlepšie je zvoliť tému s teplými a studenými odtieňmi, pretože tak pôsobia útulne a príjemne.

Predtým, ako to urobíte, je nevyhnutné, aby ste sa dozvedeli o farebných kombináciách. Ich oboznámenie vám pomôže zistiť, ktoré odtiene sa navzájom dopĺňajú. Odtiaľ si môžete kúpiť bytový nábytok a dekorácie, ktoré spolu ladia alebo ladia s existujúcimi predmetmi vo vašej izbe.

 

Miešajte a spájajte položky rôznych textúr

Viete, ako niekedy máte pri pohľade na izbu pocit, že jej niečo chýba, ale neviete presne povedať, čo to je? Farby a ozdobné kúsky pôsobia dobre zladene; napriek tomu celý priestor vyzerá plochý. Väčšinou chýba vzhľad alebo ilúzia textúry.

Pri zdobení je textúra spôsob, akým povrch objektu vyzerá alebo cíti. A pokiaľ ide o interiérový dizajn, nedostáva sa mu veľkého uznania za to, že dodáva miestnosti estetickú hodnotu. Vrstvenie 2 alebo 3 kusov nábytku s rôznymi textúrami dodáva priestoru vizuálnu váhu, čo ho robí príťažlivejším a zaujímavejším. Príklady zahŕňajú zavesenie rámu z lešteného kovu na rovnú stenu alebo položenie plyšového šerpu na hodnú krehkú posteľnú bielizeň.

Nechajte odpoveď