Jedálenská miestnosť v malom priestore

 

Väčšina apartmánov nemá veľa priestoru navyše. Vo väčšine miest nebudú mať byty vyhradenú jedáleň. To však neznamená, že musíte každý večer večerať na gauči!

Vytvorenie jedálenského priestoru v byte je kombináciou hľadania správneho nábytku, čo najlepšieho využitia priestoru a použitia dekorácie vo váš prospech. Z dôvodu nárastu bytového domu v poslednom desaťročí vytvorili dizajnéri nábytku nejaký krásny jedálenský nábytok, ktorý je ideálny pre tieto menšie priestory. Ak nájdete ten pravý stôl, pultový priestor, jedálenské stoličky a barové stoličky spolu so správnym dekorom, môžete si vo svojom byte vytvoriť dokonalý jedálenský priestor!

KOMPAKTNÉ JEDÁLNE

Výber jedálenských stoličiek pre byt si vyžaduje trochu práce. Chcete sa vyhnúť objemnému sedeniu a zvoliť kompaktné stoličky, ktoré zaberajú minimálny priestor. Rolovacie stoličky, ktoré sa dajú ľahko zasunúť pod stôl, keď sa nepoužívajú, sú skvelou voľbou na úsporu miesta.

Pred zakúpením jedálenských stoličiek pre svoj byt vždy nezabudnite vykonať merania. Môže byť ťažké odhadnúť priestor, môžete preceniť, koľko máte miesta, a kúpiť si príliš veľa stoličiek alebo príliš veľkých stoličiek.

NA ODDELENIE POUŽITE UMENIE A DEKOR

Ak máte v byte iba jeden veľký obytný priestor, môže byť ťažké oddeliť obývací priestor od jedálne. Najlepšie to urobíte pomocou niektorých konkrétnych možností dizajnu a dekorácie.

Použitie rôznych umeleckých diel na stene okolo vášho malého jedálenského stola a stoličiek vám môže pomôcť oddeliť ho ako vlastný priestor. Ďalším skvelým príkladom je položenie koberca pod stôl. To, čo vidíme veľa, sú ľudia, ktorí zavesia zrkadlo na najbližšiu stenu, pretože to funguje ako dvojitá povinnosť – je to iný typ dekoru, ktorý ho oddeľuje od zvyšku miestnosti. Vďaka tomu sa priestor javí väčší. Plávajúce police s pohármi na víno alebo rastlinami sú tiež skvelým spôsobom, ako vydlabať priestor. Pokiaľ máte nejaký dekor na odlíšenie priestoru od zvyšku bytu, budete mať pocit, že máte vlastnú samostatnú jedáleň!

OKNÁ A ROHY

Pri hľadaní moderného nábytku a výzdoby pre váš byt môže byť ťažké zbaviť sa tradičných dizajnových pravidiel využívania priestoru. To, čo sa vždy učíme, je snaha neblokovať okná alebo vytvárať niečo stiesnené, ale už ste v malom bytovom dome – nemáte negatívny priestor na obetovanie!

Ak máte posuvné sklenené dvere alebo okná od podlahy po strop, nemusia byť úplne jasné. Môžete s ním zaobchádzať ako s kútikom vo svojom priestore a položiť si k nemu svoj stôl a stoličky alebo stoličky. Proti oknám a v zákutiach môžete z dôvodu úspory miesta použiť ako sedenie lavičky. Lavice v tvare písmena L dokážu zázraky a vy sa môžete spolu vzdať stoličiek.

PRESKÚMAŤ TABUĽKY

Aj malé jedálenské stoly môžu byť pre váš priestor stále príliš veľké, a to aj pri správnom plánovaní a zdobení. Barové stoly sú zvyčajne štíhle, úzke a ideálne pre jednu alebo dve barové stoličky, aby sa do nich pekne zahniezdili. Na malom priestore nepotrebujete jedálenský stôl pre štyri osoby – stačia na to jedno alebo dve sedadlá!

S iba 22-palcovým priemerom základne sa ľahko zmestí do najmenších priestorov. Barové stoličky Tiffany sú skvelým doplnkom nízkych chrbtov, vďaka čomu vyzerajú menšie. To, že sa na tradičný jedálenský stôl nezmestíte, ešte neznamená, že nedostanete vyhradený jedálenský priestor!

Je čas navrhnúť si dokonalý jedálenský priestor
Ak sa sťahujete do bytového domu a chcete zachovať jedálenský priestor, môžete to urobiť so správnym nábytkom a dizajnom. JF interiér ponúka jedáleň stoly a stoličky, ktoré sú ideálne pre malé priestory. Ak určite nemáte miesto na jedálenský stôl, máme moderné barové stoličky, ktoré sa ľahko zmestia na pultový priestor a dajú vám tak miesto, ktoré vám umožní oddeliť sa od obývacej izby.

Nechajte odpoveď